ورود |  ثبت نام |  سبد خرید 0


تاریخ انتشار: 1398/02/07 19:17 | بازدید: 513

گون گیاهی  (Milkvetch) است چندساله که ارتفاع آن تا 75سانتیمتر می‌رسد و از خانواده تیره نخود است. ساقه‌های رشد یافته آن به رنگ بنفش تیره است، برگ‌های آن مرکب از برگچه‌هایی است که به صورت متقابل در محور هر برگ قرار گرفته‌اند .

گیاه گون - عسل گون

گیاه گون - عسل گون - عسل درمانی

بوته گون - عسل گون - عسل درمانی

گیاه گون به دو صورت بوته‌ای و علفی دیده می‌شود، این گیاه برای مناطق خشک، مناطق بیابانی و کویری مناسب است و دارای بوی تند سلنیوم می‌باشد. گون از علف‌های هرز مناطق کویری و زمین‌های بایر و مزارع نیشکر و چغند قند محسوب می‌شود، همچنین بسیاری از گون‌ها سمی بوده و باعث مسمومیت گاوها، گوسفندان و اسب‌ها می‌شوند. گونه دارویی گون گل‌هایی به رنگ صورتی، قرمز، آبی، بنفش و یا سفید دارد.

مهمترین محصول گیاه گون کتیرا نام دارد. کتیرا به ترشحات صمغی خشک شده که در اثر خراش دادن قسمت پایینی ساقه گیاه گون به‌دست می‌آید گفته می‌شود. کتیرای خوب کتیرایی است که از شاخه‌های قدیمی گیاه به دست می‌آید. هرچه کتیرای حاصل شده شفافتر، بی‌رنگ و نازکتر باشد دارای کیفیت بهتر و قیمت گرانتری است.

به طور کلی قسمت‌های مورد استفاده دارویی این گیاه شامل صمغ (کتیرا) و ریشه گیاه است و از شهد گل‌های آن نیز عسل گون تهیه شده که خواص درمانی و ارزش غذایی بی‌شماری دارد و برای سلامت و ایمنی بدن بسیار مفید می‌باشد.

 

 

گیاه گون - عسل گون - - عسل طبیعی گون - عسل درمانی گون - عسل ارگانیک - خرید عیل طبیعی - خرید عسل درمانی در تهران -

برچسب ها: ,نظرات