ورود |  ثبت نام |  سبد خرید 0


درمان کم خونی با عسلتاریخ انتشار: 1399/02/05 11:11 | بازدید: 1703

عسل طبیعی و درمان کم خونی

برای ساخته شدن هموگلوبین خون، آهن و ویتامین B۱۲ کافی باید فراهم باشد. عسل طبیعی از نظر عنصر آهن غذایی نسبتاً غنی که با مصرف آن سنتز هموگلوبین و در نتیجه گویچه های قرمز خون افزایش می یابد . با افزایش هموگلوبین در خون، قدرت اکسیژن رسانی خون به بافت ها بیشتر می شود که این امر خود نتایج مفیدی را در سوخت و ساز و سلامت بدن به بار می آورد. بالا رفتن هموگلوبین خون در اثر مصرف مرتب عسل طبیعی با آزمایش های مختلف به اثبات رسیده است.
عسل درمانی یکی از بهترین راهکارهای درمانی در دوران کنونی است. بسیاری از پزشکان و محققان به اهمیت عسل در درمان بیماری های مختلف پی برده اند و به همین علت در ساخت بسیاری از دارو ها از این ماده حیات بخش استفاده می شود. به نظر می رسد درمان بسیاری از بیماری های مختلف در سال های آینده توسط عسل قابل انجام باشد.

عسل طبیعی یکی از بهترین گزینه هایی است که شما می توانید برای درمان کم خونی از آن استفاده کنید. 

در واقع شما با استفاده از عسل طبیعی، مجموعه کاملی از مواد معدنی را به بدن خود سرازیر می کنید. همچنین عسل می تواند کمبودهای دیگر بدن را برطرف کرده و در درمان کم خونی نقش ایفا کند. درمان کم خونی با استفاده از عسل طبیعی از دیرباز مورد توجه طب سنتی بوده است و یکی از قطعی ترین راه های درمانی محسوب می شود.

البته ناگفته نماند که این نوع درمان آنقدرها سریع نیست. شما باید بتوانید در درمان کم‌‌‌‌خونی با استفاده از عسل طبیعی صبر داشته باشید و مداومت در مصرف را الگوی مصرف خود در مورد عسل طبیعی قرار دهید. اگر بخواهید خیلی سریع به نتیجه برسید بهتر است به سراغ همان درمان‌های مضر شیمیایی بروید؛ اما اگر می‌خواهید روند درمانی داشته باشید و بدون ضررهای آینده به درمان کم خونی بپردازید، حتما از عسل طبیعی استفاده کنید.

توجه داشته باشید که علاوه بر عسل‌های عادی که وجود دارد، برخی از عسل‌ها که عسل تک‌گل نامیده می‌شوند، تاثیرات شگرفی بر روی بیماری‌های مختلف می‌گذارند. شما باید توجه کنید که درمان کم خونی با استفاده از برخی از این عسل‌ها می‌تواند به صورت تخصصی‌تری صورت گیرد. برخی از این عسل‌ها مثل عسل یونجه، عسل کنار، عسل سیاه دانه و عسل گزانگبین تاثیرات فوق‌العاده‌ای بر روی کم خونی دارند.

عسل کنار و عسل گز انگبین نیز از جمله عسل‌هایی هستند که در درمان کم خونی موثر بوده و هستند. عسل کنار به عنوان یک عسل مقوی، پر است از مواد معدنی که می‌توانند مشکلاتی که باعث بروز کم خونی شده‌اند را برطرف کند. این عسل که عموما برای تقویت قوای جنسی مطرح است، تاثیرات فراوانی نیز بر روی درمان کم خونی دارد و می‌توان از آن برای این مشکل نیز استفاده کرد. همچنین عسل گزانگبین نیز تاثیرات بسیار زیادی بر روی درمان کم خونی دارد که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. عسل سیاه دانه نیز به عنوان یک عسل پرخاصیت توانسته اثرات مثبت خوبی را بر روی این بیماری بگذارد.

عسل درمانی برای درمان کم خونی البته باید به صورت مستمر و مداوم انجام شود تا تاثیرات آن در دراز مدت بروز کند. در واقع همانطور که اشاره شد برای درمان با عسل، انتظار برای بهبودی کم خونی و درمان کم خونی زمان‌بر است و فرد در طول درمان نباید مصرف عسل‌های تجویز شده توسط طبیب را قطع کند؛ حتی اگر هیچ اثری مشاهده نکرد.

عسل طبیعی داری فعل و انفعالاتی سازنده و مؤثری بر میزان هموگلوبین خون است و باعث افزایش هموگلوبین خون می شود.

ترکیب هایی که می توان باعسل برای درمان کم خونی در منزل درست کرد:

  • درمان کم خونی با عسل و آب هویج

یکی از شربت‌های مناسبی که اغلب افراد آن را نمی‌شناسند ترکیب آب هویج با عسل است اگر روزانه یک لیوان و به مدت یک ماه تا ۴۰ روز این شربت را ببنوشید، به مرور زمان کم خونی شما برطرف می‌شود و شادابی و نشاط را حس می‌کنید.

  • درمان کم خونی با عسل و خاکشیر

از شربت‌هایی که استفاده از آن از گذشته‌های دور در بین مردم کشور ما رواج داشت، شربت عسل و خاکشیر است، این شربت می‌تواند کم خونی شما را برطرف کند؛ توجه داشته باشید که خاکشیر‌ها باید به خوبی تمیز و خیسانده شود و سپس مورد استفاده قرار گیرد.

  • درمان کم خونی با عسل و افسنتین

افسنتین، گیاهی است شفابخش که هم به طور وحشی می روید و هم آن را کشت می کنند و براحتی می توانید آن را از عطاری ها تهیه کنید.  ۵ تا ۶ گرم از برگ این گیاه را در یک لیتر آب جوش بریزید و چند دقیقه آن را بجوشانید و بعد بگذارید خنک شود.

آن را صاف کرده و با کمی عسل شیرین کرده و قبل از ناهار و شام یک فنجان از آن را میل کنید. این جوشانده برای رفع کم خونی و لاغری بسیار موثر است.

  • درمان کم خونی با عسل و آب تره

۲۰ گرم از آب تره را با عسل مخلوط کرده و روزانه ۲ تا ۳ فنجان از آن را میل کنید که درمان کامل و خوبی برای کم خونی است.

  • درمان کم خونی با عسل، آب سیب و آب چغندر

1 فنجان آب سیب با 1 فنجان آب چغندر را مخلوط کنید عسل را به آن اضافه و خوب بزنید این را دو بار در روز بنوشید.

  • درمان کم خونی با عسل و کنجد

دانه های کنجد جز تشکیل دهنده دیگری هستند که ممکن است به خوبی برای درمان کم خونی عمل کند. به خصوص کنجد سیاه منبع غنی از آهن هستند.

 

روش اول: 1 ق غ کنجد را به مدت دو ساعت در آب خیس کنید سپس فشار دهید و دانه ها را خرد کنبد تا خمیر شود.

1 قاشق سوپ خوری عسل را به خمیر اضافه و به خوبی مخلوط کنید این خمیر را دو بار در روز میل کنید.

روش دوم: 1 ق چ  کنجد سیاه را به مدت 2 ساعت در آب گرم خیس کنید آن را خمیر کنید و آن را با یک فنجان شیر مخلوط کنید. یک قاشق چای خوری عسل را اضافه و به خوبی مخلوط کنید. و 2بار در روز میل کنید.

 

برچسب ها: درمان کم خونی, عسل خرم آباد, عسل لرستان, خواص عسل, عسل گودرزی, عسل طبیعی, خواص درمانی عسل, عسل درمانی,نظرات