ورود |  ثبت نام |  سبد خرید 0


درمان زخم معده با بره مومتاریخ انتشار: 1398/03/22 11:57 | بازدید: 500

زخم معده و زخمهای دستگاه گوارش

برای درمان زخم های معده که ممکن است عامل باکتریایی داشته باشند راه حل های درمانی مختلفی ارائه شده است. تحقیقی در نیوزلند نشان داده که عسل بسیار موثر و مفید است.

دکتر فرانس فیکس یکی از اولین کسانی بود که زخم هی معده را با بره موم درمان کرد. بیماران عصاره ۵% بره موم را ۳ بار در روز استفاده می کردند. گروهی که از بره موم استفاده کرده بودند پس از ۳ روز دردهایشان کاهش یافت و پس از ۱۰ روز در ۶ نفر از ۱۰ بیمار هیچ گونه درد یا زخمی در ناحیه معده آنها مشاهد نشد.

درمان زخم معده با بره موم

در سال ۱۹۸۳، کورسون محقق روسی گزارش داد که تعداد ۴۷ بیمار را که بین ۲۳ تا ۹۸ سال سن داشته و مبتلا به زخم های پوستی درشت بودند را درمان کرده است. درمان با مخلوطی از عصاره بره موم و عصاره کالاندولا به طور مساوی و مخلوط شده یا وازلین انجام شد.

پمادرا هر روز بر محل زخم می مالیدند. اندام های پیرامونی زخم نیز با پمادهای آنتی بیوتکی بهبود می یافت. طول درمان ۱۲ هفته به درازا کشید. درپایان دوره درمان، ۱۹ نفر از این بیماران به طور کامل درمان شدند و ۱۹ نفردیگر بهبودی نشان دادند و در ۹ نفر دیگر هیچ گونه تغییری یا وخامتی مبنی بر بدتر شدن زخم مشاهده نشد.

درمان زخم معده با بره موم

درمان زخم معده با بره موم بار دیگر توسط گورباتنکو در سال ۱۹۷۱به طورموفقیت آمیزی انجامشد. درمان با بره موم به طور موثری التهاب قسمت های بالایی مجرای معده ای- روده ای را کاهش داده بود.

محققیت رومانیایی در سال ۱۹۷۸، گزارش دادند که ۳۴ بیمار مبتلابه زخم های مزمن موضعی را درمان کرده اند. برای این نوع درمان انواع بره موم شامل پمادو بره موم مخلطو در روغن و گلیسیرین استفاده شد. ۱۵ مورد از بیماران کاملاً درمان شدند و ۱۳ مورد بهبودهای قابل توجهی نشان دادند و در ۶ مورد درمان به دلیل توسعه اگزما، متوقف شد.

خرید بره موم

 

بره موم - عصاره بره موم - خرید بره موم - خواص بره موم - خواص درمانی بره موم - زخم معده - درمان زخم معده -

برچسب ها: درمان زخم معده, درمان دستگاه گوارش, عسل درمانی,نظرات